Niekiedy z różnych powodów chcemy się pozbyć maszyn z naszego gospodarstwa i stwierdzamy, że najlepszą opcją będzie ich sprzedaż. W związku z tym musimy odpowiednio je przygotować i ciekawie zaoferować potencjalnym klientom.
Rynek rolniczy słynie z transakcji urządzeń używanych, ponieważ zazwyczaj są one w dobrym stanie, a różnica cenowa między właśnie takimi urządzeniami używanymi, a nowymi jest ogromna.
Spada więc sprzedaż sprzętów nowych, a rośnie tych drugich.

Jeśli już ostatecznie decydujemy się na sprzedaż któregoś z naszych sprzętów, obmyślmy jak najlepiej zaoferować go do sprzedaży, a także gdzie tą ofertę zamieścić. W dzisiejszych czasach najlepszym źródłem będzie tutaj Internet. Istnieje tam mnóstwo różnorodnych portali ogłoszeniowych. Niektóre wymagają dokonania opłaty za wyświetlenie naszej oferty, ale głównie portale te są bezpłatne.

Najlepiej oczywiście skorzystać z tych najpopularniejszych portali, czyli tych, które znajdują się najwyżej w rankingu wyszukiwania, bo to właśnie one są najczęściej odwiedzane przez odbiorców.
Kolejną opcją są również branżowe fora w sieci, na które też trafiają osoby zajmujące się rolnictwem i być może poszukują czegoś, co my właśnie chcemy sprzedać.
Dobrą opcją jest też informacja w gazecie. Tutaj niestety płaci się za liczbę znaków i zazwyczaj nie można załączyć zdjęć, które mają tu spore znaczenie. Nikt nie lubi kupować „kota w worku”, dlatego bez wcześniejszej możliwości obejrzenia sprzętu, znikome są szanse na to, że zostanie on zakupiony.

Co do ilości ogłoszeń – nie ograniczajmy się na jednym, bo może przynieść to małe skutki, ale też nie przesadzajmy, bo wtedy klienci mogą nas wręcz zasypać telefonami.

W ofercie rolniczej zajrzyjmy informacje dotyczące:
– modelu maszyny
– roku produkcji
– stanu licznika motogodzin
– ceny
– danych kontaktowych do nas
– naszej lokalizacji.

Jeżeli pomimo tego, że umieścimy naszą ofertę w kilku miejscach i według nas będzie w niej zawarte wszystko, co istotne, ale nie będzie żadnego odzewu ze strony klientów – zbadajmy, co może być tego przyczyną. Poprawmy wszystkie możliwe błędy, a dodatkowo możemy za opłatą wyróżnić nasze ogłoszenie na portalu, bo może być po prostu tak, że bez tego gubi się ono w natłoku pozostałych.