Spadek rejestracji przyczep maleje z miesiąca na miesiąc. Osiągane wyniki są też mniejsze w porównaniu z minionym rokiem. Ostatnimi czasy rolnicy niezbyt chcą rozwijać swój park maszynowy. Obserwuje się, że wrzesień od dłuższego czasu charakteryzuje się obniżką przyczep na rynku.

Ze sprzedażą ewidentnie nie radzi sobie Pronar. We wrześniu spadła ona o ponad 30 proc. w porównaniu do sierpnia.

Problem ma również Metal-Fach – tutaj co prawda spadek w porównaniu do sierpnia przewyższył 5 proc, ale dużo więcej w porównaniu do minionego roku.

W złej sytuacji jest też Wielton, którego sprzedaż w stosunku do sierpnia była niża o ponad 40 proc.

Rolnicy chętnie stawiają na przyczepy przekraczające 10 ton. We wrześniu zostało wydanych prawie 90 tabliczek do nich. W sierpniu wynik był wyższy, we wrześniu poprzedniego roku także – wtedy wydano ich więcej o 20 proc. Często wybierają też oni przyczepy osiągające ponad 13 ton. Wynik wydanych tablic tutaj też był wyższy w sierpniu, ale za to we wrześniu ubiegłego roku – niższy. Popularnością cieszą się też przyczepy do ponad 5 ton. Jeśli chodzi o jego wynik w stosunku do ubiegłego miesiąca i roku – sytuacja wygląda tak samo jak w przypadku tych powyższych.

Wielkopolska cieszyła się we wrześniu tego roku największą liczbą rejestracji przyczep. Wydano ich tu więcej niż w sierpniu i więcej niż we wrześniu ubiegłego roku. Na drugim miejscu znalazło się Mazowsze – tutaj wydano mniej tablic we wrześniu w porównaniu do sierpnia, ale więcej w porównaniu do września ubiegłego roku. Trzecie miejsce zajęło Podlasie – tutaj wydano mniej tablic we wrześniu w porównaniu do ubiegłego miesiąca, a we wrześniu roku ubiegłego poziom był ten sam.