Wiele osób, które prowadzą dzisiaj swój biznes, zajmują się w jego ramach produkcją zwierząt.

Które uznaje się za najbardziej opłacalne?
Jeśli chodzi o produkcję zwierzęcą to zdecydowanie przeżywa ona ostatnimi czasy znaczny rozwój. Poszukiwanie coraz to nowszych metod w celu podwyższenia zysków w tym biznesie i skuteczniejsze wychodzenie na przeciw odbiorcom spowodowało, że obecnie dla każdego rolnika najbardziej opłacalne jest działanie na szeroką skalę. Oczywiście społeczeństwo odbiera to różnie. Niektórzy sądzą, że produkcja zwierzęca na szeroką skalę związana jest z wyjątkowo nieludzkim zajmowaniem się tymi stworzeniami. Inni uważają również, że w taki sposób pozyskiwane pożywienie cechuje się złą jakością.
Otworem dla wielu rolników stało się więc rolnictwo ekologiczne. Ci, którzy mają swoich klientów, dla których szczególnie liczy się zdrowe jedzenie i właściwe warunki chowu zwierząt – mogą z powodzeniem rozwijać swój biznes.

Produkcja zwierząt

Hodowla kóz
Kozy niestety są niedocenione przez wielu hodowców. Trzeba jednak wiedzieć, że ich chów jest łatwy, zjadają one niemal wszystko i prawie wcale nie borykają się z żadnymi problemami zdrowotnymi. Ponadto, niektórzy mają uczulenie na krowie mleko, dlatego warto postawić tu na ten produkt, ale pochodzenia koziego. Kozy same spacerują, same się pasą. Jedyne, co hodowca musi im zapewnić to jakiś schron. Poza tym nie sprawią one żadnych problemów.

Hodowla owiec
Hodowane są one na mleko, mięso, a także wełnę. Ich hodowla jest łatwa i nie generuje większych wydatków. Owce nie mają szczególnych wymagań, jeśli chodzi o pobierany pokarm. Hodowla owiec jest jednak opłacalna jedynie z dopłatami. By otrzymywać z niej spore zyski, konieczne jest posiadanie wielkiego stada. Ponadto wymagane jest ich zgłoszenie, a zabicie możliwe jest tylko wtedy, jeśli hodowca jest do tego uprawniony.

Hodowla alpak
Hoduje się je na bydło oraz mięso. Hodowla jest łatwa i mało kosztowna. Głównie żywią się trawą. Nie uszkadzają pastwiska, ponieważ ich kopyta pokryte są miękkimi poduszkami. Są odporne na zimniejsze warunki klimatyczne.